Gorące pragnienie bycia pierwszym, gotowość do dania z siebie wszystkiego, aby wygrać, wiara w swój zespół i duch rywalizacji — ludzie w sporcie i biznesie kierują się podobnymi pragnieniami. Jeśli chcesz wygrać, weź przykład od najlepszych. Oto zasady świadomego biznesu, dzięki którym można grać i wygrywać.

Zacznij od siebie działania biznesowe

Przedsiębiorcy poszukujący nowych kierunków powinni zacząć od własnych bolączek. Masz trudności poza sferą swojej działalności? Możliwe, że nie jesteś sam i że znajdując rozwiązanie, nie tylko ułatwisz sobie życie, ale także otworzysz nowe pole działania.  Nie czekaj, aż ktoś inny sprawi, że świat stanie się dla Ciebie lepszy — zrób to sam.

Przestrzegaj starych zasad w nowy sposób

Biznes, zwłaszcza duży, musi dawać przykład, nie tylko poprzez osiąganie dobrych wyników, ale także poprzez wyraźne przestrzeganie zasad. Zasadami porządnej firmy zawsze były uczciwość, szczerość, otwartość, troska o dobro klientów i odpowiedzialność wobec pracowników. Uczciwość wobec ludzi — pracowników, partnerów, klientów, którzy powierzają Ci swoje pieniądze, czas i wysiłek — jest niezbędna dla rozwoju firmy, która dąży do sukcesu.

Cel nie uświęca środków

Przyjrzyj się uważnie temu, co robią inni, ale rób tylko to, co uważasz za słuszne. Cel nie uświęca środków — znajdź narzędzia i metody, które nie powodują wyrzutów sumienia.

Ceń siebie bardziej niż pieniądze

Nigdy nie zapominaj — rozsądek, zdrowie i zasady są ważniejsze niż dodatkowe miliardy. Są rzeczy, których nie powinno się robić, niezależnie od tego, jak duże przynosi to zyski.

Stań się twarzą firmy

Osobisty przykład szefa firmy — to, jak zachowuje się wobec swoich partnerów, pracowników i rodziny — jest drogowskazem dla całej firmy. Jeśli pozwolisz sobie na niesprawiedliwość, Twoi pracownicy też będą niesprawiedliwi.

Zarabiaj!

Najważniejszym zadaniem przedsiębiorcy jest zarabianie pieniędzy. Najważniejszym obowiązkiem społecznym jest płacenie pensji i podatków, z których państwo wypłaca emerytury, pensje pracownikom sektora publicznego i dzięki którym buduje instytucje społeczne. Jeśli nie zarobię pieniędzy, to nic się nie stanie. Przedsiębiorca bierze na siebie ogromną odpowiedzialność i wiele ryzykuje. To wspaniałe, że ludzie, przynosząc zyski swoim firmom, jednocześnie aktywnie angażują się w działalność charytatywną.

Naucz się dostrzegać dobro

Pandemia jest katastrofą dla wszystkich i wszyscy zostali dotknięci przez koronę na swój sposób — fizycznie lub psychicznie. Ale otworzyło to także nowe możliwości, trzeba je tylko dostrzec. Należą do nich możliwości kształcenia na odległość, rozwój usług transmisji strumieniowej oraz nowe podejście do życia w ogóle.

Wcześniej musieliśmy dokonywać wyboru między miejscem, w którym dobrze się żyje, a miejscem, w którym można dobrze zarobić na życie. Dziś nie trzeba już dokonywać tego wyboru. Możesz pracować z dowolnego miejsca! Pozwala to również na rozwój miast, w których mieszkają wysokiej klasy specjaliści.

Podążaj za swoim przeczuciem

Tak, istnieje analityka, nikt jej nie odmawia, ale ostateczną decyzję należy podjąć, wsłuchując się uważnie w siebie i swój wewnętrzny głos.

Więcej wpisów o biznesie, finansach, podatkach i zarabianiu, znajdziesz w serwisie https://www.bezpodatku.pl/.

Szukaj partnerów

Wszystkie firmy opierają się na partnerstwie i to właśnie umiejętność znajdowania partnerów i współpracy z nimi pomoże firmie przejść długą drogę. Oczywiście stopa zwrotu jest również ważna, ale zawsze najważniejsze jest zaangażowanie w sprawy partnera.